دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

اهتزاز پرچم عزای حسینی در دانشگاه ادیان و مذاهب

 
تاریخ انتشار: 1397/06/13    

اهتزاز پرچم عزای حسینی در دانشگاه ادیان و مذاهب

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی جعفرطیاری از آغاز ویژه‌برنامه‌های ماه محرم در دانشگاه ادیان و مذاهب خبر داد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی جعفرطیاری قائم‌مقام ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان این‌که ماه محرم موسم بصیرت‌افزایی و شناخت اسلام و مقتضیات زمان است، گفت: حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام به ما آموخت که پاسداری از حریم قرآن و اسلام در گرو پایداری و مقاومت تا پای جان است و این مهم از صدر قیام امام حسین علیه‌السلام تاکنون ادامه داشته است.

معاونت فرهنگی دانشگاه ادیان و مذاهب خاطرنشان کرد: شرایط امروز جهان اسلام نیازمند درس‌آموزی از مکتب حسینی است و دنیا پذیرفته است که قیام امام حسین علیه‌السلام حرکتی آزادی‌خواهانه است، بنابراین با الهام از درس‌های این قیام می‌توان آزادمنشانه جهان را به طرفداری از مظلوم و مقابله با ظالم دعوت کرد.

وی افزود: دانشگاه ادیان و مذاهب به منظور بهره‌مندی از فرصت ایام عزای سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش ویژه‌برنامه‌های خود را با برافراشتن پرچم عزای حسینی در تاریخ 19 شهریور 1397 در این دانشگاه آغاز خواهد کرد.

مصطفی جعفرطیاری اشاره کرد: دانشگاه ادیان و مذاهب در راستای استفاده بهتر اساتید، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه از مباحث مرتبط با قیام حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام ویژه‌برنامه‌هایی را در قالب تحلیل‌های علمی و فرهنگی این نهضت جاودان در دستور کار خود دارد.

 این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: تلاش داریم با در نظر گرفتن ضرورت تبیین شور و شعور حسینی، منطبق با آموزه‌های قرآن و اهل‌بیت علیهم‌السلام و بررسی عمیق‌تر ماهیت قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام با برگزاری سلسله جلسات سخنرانی و مدیحه‌سرایی، پیام عاشورا را در قالب‌های نو برای مخاطبان تبیین نماییم.

وی افزود: حاصل این برنامه‌ها در پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه ادیان و مذاهب به آدرس اینترنی urd.ac.ir قرار خواهد گرفت.

جعفرطیاری در پایان گفت: این برنامه‌ها علاوه بر آن‌چه در سال‌های گذشته توسط دانشگاه اجرا شده است، با نگاه علمی و تببین عبرت‌های عاشورایی همراه خواه بود.

گفتنی است مراسم ویژه برافراشته شدن پرچم عزای حسینی و اعلان عزای شهدای کربلا روز دوشنبه 19 شهریور 1397 بعد از نماز عصر در محل دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار خواهد شد.


برچسب ها : جعفرطیاری, محرم

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز