دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

امام جمعه شهر ماکو میهمان دانشگاه ادیان و مذاهب شد

 
تاریخ انتشار: 1397/05/18    

امام جمعه شهر ماکو میهمان دانشگاه ادیان و مذاهب شد

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ایوب رنجبری امام جمعه شهر ماکو با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی جعفرطیاری قائم‌مقام ریاست دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ایوب رنجبری امام جمعه شهر ماکو ضمن ابراز خرسندی از حضور دوباره خود در دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: استان آذربایجان غربی با سه کشور ترکیه، آذربایجان و عراق هم‌مرز است و ما روابط و مراودات بسیار خوبی با کشورهای همسایه خود داریم و در این راستا می‌توانیم با استفاده از ظرفیت گفت‌وگومحور دانشگاه ادیان و مذاهب در مسیر توسعه علمی و فرهنگی این مناطق گام برداریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ایوب رنجبری که مسئولیت شورای فرهنگی منطقه آزاد ماکو را نیز بر عهده دارد، در ادامه گفت: به برکت انقلاب اسلامی اقدامات قابل‌توجهی در آذربایجان غربی به ثمر نشسته است و منطقه آزاد ماکو از آن جمله است. مناطق آزاد که در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی شده‌اند، نیازمند فعالیت دانشگاه‌هایی مثل دانشگاه ادیان و مذاهب هستند که در ابعاد فرهنگی و علمی به توسعه این مناطق کمک کنند. ما در راستای اقدامات علمی و فرهنگی، حوزه علمیه خواهران و برادران را در این منطقه راه‌اندازی کرده‌ایم.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: استان آذربایجان غربی رنگین‌کمان اقوام و مذاهب است. حضور اهل‌سنت از یک سو و اقلیت‌های کلیمی، ارمنی و آشوری این قابلیت را برای فعالیت‌های مرتبط با رویکردهای دانشگاه ادیان و مذاهب ایجاد کرده‌اند. دانشگاه ادیان و مذاهب می‌تواند در حل چالش‌ها و دغدغه‌های موجود و بیمه شدن فضای فرهنگی این مناطق در راستای توسعه همه‌جانبه کمک‌کننده باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی جعفرطیاری قائم‌مقام ریاست دانشگاه نیز گفت: دانشگاه ادیان و مذاهب علاقه‌مند به توسعه همکاری با همه مراکز دغدغه‌مند در زمینه ادیان و مذاهب و ایجاد فضای تعامل و معرفی عالمانه اسلام است،‌ لذا از هرگونه پیشنهاد در این زمینه استقبال می‌کند.

در این جلسه مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای تنظیم و در آینده به امضای دانشگاه ادیان و مذاهب و شورای فرهنگی منطقه آزاد ماکو برسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان مشاور فرهنگی و حجت‌الاسلام والمسلمین فخرآذر مدیر فرهنگی دانشگاه از دیگر حاضران در این جلسه بودند.

این دیدار روز پنجشنبه هجدهم مردادماه 1397 در محل دانشگاه ادیان و مذاهب به انجام رسید.


برچسب ها : ایوب رنجبری, ماکو, مصطفی جعفرطیاری

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز