دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

پیام تبریک ریاست دانشگاه به مناسبت روز خبرنگار

 
تاریخ انتشار: 1397/05/17    

پیام تبریک ریاست دانشگاه به مناسبت روز خبرنگار

ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب در پیام خود به مناسبت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران و اهالی رسانه، رکن چهارم دموکراسی و چشمان بیدار مردم‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب به مناسبت روز خبرنگار پیامی صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

هفدهم مردادماه را که یادآور شهادت محمود صارمی، یکی از خبرنگاران بین‌المللی ایران، به دست تحجر طالبانی است، به‌درستی و شایستگی، روز خبرنگار نامیده‌اند. نام‌گذاری این روز، به رسانه‌ها و مخاطبان عام و خاص‌شان یعنی مردم و مسئولان، جایگاه خبرنگار و اصحاب رسانه را خاطرنشان می‌کند: کسانی که شجاعانه، صادقانه و مسئولانه تا پای جان، متعهد به رسالت اطلاع‌گیری و اطلاع‌رسانی هستند.

خبرنگاران و اهالی رسانه، رکن چهارم دموکراسی و چشمان بیدار مردم‌اند که باید در روزگار غفلت و اشتغال همگان، تحولات پیرامونی را رصد کرده و همه دستگاه‌ها و نهادهای رسمی و مردمی را زیر نگاه تیزبین خود داشته باشند و افزونه‌خواری‌ها، سوء‌استفاده‌ها، کم‌کاری‌ها و حتی قانون‌گریزی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها را بپایند و با آگاه‌سازی مردم، پاسدار ارزش‌ها باشند.

دانشگاه ادیان و مذاهب با گرامی‌داشت این روز ارجمند، از همه خبرنگاران و اهل قلم و هنر می‌خواهد که ظرفیت‌های ادیان و مذاهب را برای صلح، آرامش، معنویت و زیست اخلاقی بشناسند و به دنیای گرفتار در بحرانِ بی‌اخلاقی و بی‌معنایی بشناسانند.

دانشگاه ادیان و مذاهب با تبریک این روز به همه اصحاب رسانه، آمادگی خود را برای قرار دادن تمام اندوخته‌های علمی و تجربه‌های بین‌المللی‌اش در خدمت این آرمان انسانی و ایمانی اعلام می‌کند. باشد که صلح و هم‌زیستی دینی بر سپهر حیات آدمی سایه‌افکن شود.

سید ابوالحسن نواب

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهبنظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز