دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

جمعی از دین‌پژوهان جهان به دانشگاه ادیان و مذاهب می‌آیند

 
تاریخ انتشار: 1397/05/16    

جمعی از دین‌پژوهان جهان به دانشگاه ادیان و مذاهب می‌آیند

دانشگاه ادیان و مذاهب هفتمین دوره بین‌المللی شیعه‌شناسی را با شرکت جمعی از اندیشمندان از اقصی نقاط جهان برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی جعفر‌طیاری قائم‌مقام ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام خبر برگزاری هفتمین دوره بین‌المللی شیعه‌شناسی در شهریورماه گفت: از رسالت‌های بزرگ دانشگاه ادیان و مذاهب معرفی عالمانه اسلام و معارف ناب تشیع به پیروان سایر ادیان و مذاهب در جهان است و به همین منظور این دانشگاه با برگزاری دوره‌های آموزشی شیعه‌شناسی و دعوت از نخبگان ادیان مختلف در جهان، هفتمین دوره بین‌المللی شیعه‌شناسی را برگزار می‌کند.

وی افزود: با توجه به بهره‌گیری از تجربیات ادوار گذشته و مشورت با اساتید مجرب این عرصه، متون آموزشی این دوره تدوین و برای دانش‌پژوهان به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد.

جعفر‌طیاری در ادامه گفت: برگردان متون دینی و معارف شیعه به زبان انگلیسی سلیس، کار پرحجم و زمان‌بری بود که با عنایت خداوند و الطاف اهل‌بیت(ع)، با بهره‌مندی از اساتید فن تدوین شده و امیدواریم دانش‌پژوهانی که از اقصی نقاط جهان در این دوره شرکت می‌کنند با آموزه‌های ناب اسلام و تشیع آشنا شوند.

وی هم‌چنین گفت: فارغ‌التحصیلان این دوره پس از حضور در کلاس‌های تعریف شده، فرهنگ اصیل تشیع را در دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی پژوهشی جوامع خود، مطرح خواهند کرد و این همان رسالتی است که این دانشگاه برای صدور فرهنگ تشیع به جهان عهده‌دار آن است .

قائم‌مقام دانشگاه ادیان و مذاهب از دیگر مزیت‌های دعوت از فرهیختگان ادیان به ایران را آشنایی با فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی عنوان کرد و گفت: تلاش داریم دانش‌آموختگان در خلال شرکت در کلاس‌های این دوره با اماکن مذهبی، مؤسسات علمی پژوهشی و نمادهای تاریخی ایران آشنا شوند.

گفتنی است هفتمین دوره بین‌المللی شیعه‌شناسی از اول شهریورماه 97 به مدت یک هفته در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار خواهد شد.


برچسب ها : شیعه شناسی, جعفرطیاری

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز