دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

کار برای اهل بیت(ع) افتخار بزرگی است

 
تاریخ انتشار: 1397/04/25    

کار برای اهل بیت(ع) افتخار بزرگی است

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) تصریح کرد: خبرگزاری ابنا با این همت و تلاش به اولین و بزرگ‌ترین خبرگزاری شیعه جهان مبدل می‌شود.

دبیر شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) عصر روز پنجشنبه 21 تیر 1397 از دفتر مرکزی خبرگزاری ابنا در قم بازدید و با کارکنان آن گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب پس از این بازدید، سخنان کوتاهی در جمع همکاران خبرگزاری ایراد کرد و با تشکر از زحمات آنان گفت: کار برای اهل‌بیت(ع) افتخار بزرگی است.

وی افزود: همه مسلمانان به اهل‌بیت(ع) علاقه دارند. اهل‌بیت(ع) چنان آبرومند هستند که حتی وهابی‌ها نیز هنگامی که به اهل‌بیت(ع) می‌رسند، مدعی علاقه به آن‌ها هستند و حتی «ابن‌تیمیه» را نیز محب اهل‌بیت(ع) معرفی کرده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب بر مرجعیت علمی و ایمانی خاندان پیامبر(ص) تأکید کرد و گفت: اهل‌بیت(ع) مصداق کامل همه خوبی‌های انسان و سراسر کرامت و بزرگواری بودند. اگر مسلمان و شیعه هم نبودیم، باز هم نمی‌توانستیم راهنمایان و الگوهایی نظیر اهل‌بیت(ع) بیابیم.

دبیر شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با اشاره به خدمات خبرگزاری ابنا در انتشار مظالم به مسلمانان و شیعیان جهان گفت: سکوت در برابر حاکمان مزدور و خائنی که به جنایت علیه ملت‌ها می‌پردازند، به هیچ وجه جایز نیست.

وی تأکید کرد: دفاع از ملت بحرین، یمن و ... هنگامی رخ داد که حاکمان جائر به جنایت علیه آن‌ها پرداختند؛ وگرنه ما کاری به این کشورها نداریم. لذا در سال‌هایی که چنین ظلم‌هایی وجود نداشت، ما نیز اعتراضی به این دولت‌ها نداشتیم و حتی مثلاً با دولت «علی عبدالله صالح» نیز ارتباط داشتیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به جنایات بزرگ آل‌سعود در یمن، خاطرنشان ساخت: دولت عربستان سعودی بیمار است و در حق ملت‌های دیگر جنایت می‌کند. بنابراین، وقتی آن‌ها بیمار شدند، ما هم در مقابل آن‌ها قرار گرفتیم و از مظلومان دفاع کردیم و می‌کنیم.

وی تأکید کرد: ما با هیچ‌کس سر جنگ نداریم؛ اما اگر بخواهند بلایی نظیر آن‌چه در یمن و بحرین بر سر مردم آوردند، بر سر دیگران بیاورند، مطمئناً سکوت نخواهیم کرد.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) کارکنان این مجمع را پیام‌رسان اخلاق و آگاهی عنوان کرد و گفت: شما در مرکز نور و خورشید قرار دارید و کار کردن در چنین فضایی، افتخار بزرگی به شمار می‌آید.

نواب با اشاره به تنگناهای بودجه‌ای مجمع در سال‌های اخیر تصریح کرد: کار کردن در مجمع و ابنا، حتی اگر حقوق چندانی نداشته باشد، موجب افتخار و سربلندی و نجات است؛ زیرا قدم گذاشتن در راه اهل‌بیت(ع) تمسک به «کشتی نجات» به شمار می‌آید.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب ادامه داد: بنا بر همین است که در بین همه رشته‌های دانشگاه ما، رشته «شیعه‌شناسی» برای من افتخار است.

وی به سوابق طولانی خود در مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) هم اشاره نمود و با مطایبه گفت: بنده آن‌قدر به کار برای اهل‌بیت(ع) علاقه دارم که تا وقتی من را از مجمع بیرون نکنند، از آن نخواهم رفت!

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب هم‌چنین با قدردانی از مدیرعامل خبرگزاری ابنا، تأکید کرد: همان‌طور که این خبرگزاری امروز به این رشد رسیده و با این تنوع زبانی فعالیت می‌کند، مطمئناً با همت ایشان و تلاش شما به جاهای بهتری نیز می‌رسد و بزرگ‌ترین و سراسری‌ترین خبرگزاری شیعه در جهان خواهد شد.

پیش از سخنان آقای نواب، آقایان «حسینی عارف» مدیرعامل، «علی فریمانه» معاون محتوایی و دبیران سرویس‌های مختلف خبرگزاری ابنا و نیز «امین شیرازی» مدیر پورتال بزرگ اهل‌بیت(ع) توضیحاتی درباره فعالیت این رسانه‌ها به ایشان ارائه دادند.

هم‌چنین دبیر شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) پس از این بازدید در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ شرکت کرد که مشروح آن در روزهای آینده منتشر خواهد گردید.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر نواب را در این دیدار، آقایان «ایمانی مقدم» معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و «فخرآذر» مدیر فرهنگی دانشگاه ادیان و مذاهب همراهی می‌کردند.


برچسب ها : خبرگزاری ابنا

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز