دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

عده‌ای با افراط و تفریط‌ها به تشیع ضربه می‌زنند

 
تاریخ انتشار: 1397/04/19    

عده‌ای با افراط و تفریط‌ها به تشیع ضربه می‌زنند

نشست علمی نقش امام صادق(ع) در تثبیت و تعمیق اندیشه‌های شیعی در برابر افراط‌ها و تفریط‌ها ظهر یکشنبه هفدهم تیرماه 1397 با سخنرانی آیت‌الله مروجی طبسی در نمازخانه دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، آیت‌الله مروجی طبسی استاد حوزه علمیه قم در نشست علمی «نقش امام صادق(ع) در تثبیت و تعمیق اندیشه‌های شیعی در برابر افراط‌ها و تفریط‌ها» در دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: چقدر خون‌ها ریخته شد تا پرچم تشیع برافراشته شده است، حال تعدادی با رفتارهای افراطی و تفریطی خود به آن ضربه می‌زنند.

وی در ادامه گفت:‌ به همه توصیه می‌کنم جلد ۴۷ بحارالانوار را حتماً مطالعه کنند که در خصوص امام صادق(ع) است. این کتاب نکاتی ارزنده را در مورد شخصیت امام صادق(ع) و برخورد این امام بزرگ با افراط و تفریط بیان می‌دارد که بسیار آموزنده و مفید است.

این استاد حوزه افزود: دو گروه افراطی و تفریطی هر دو در اشتباه هستند و امام صادق(ع) با آن‌ها مقابله می‌کند و صریح مطالب‌شان را در مقابله این دو بیان می‌دارد. امام صادق(ع) در برخورد با این دو جریان می‌ایستاد و حرف خود را حتی در لفافه به آن‌ها می‌زد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: امام صادق(ع) با سران این دو گروه افراطی و تفریطی بحث می‌کند و به قول معروف آن‌ها را از منبر پیاده می‌کند. ایشان با جریان‌های انحرافی نیز تعارف نداشت و با آن‌ها مقابله می‌کرد و لذا می‌فرمود که گروهی در مسجد هستند که ما را انگشت‌نما می‌کنند برای کارهای خود که این‌ها از ما نیستند.

آیت‌الله مروجی طبسی هم‌چنین گفت: امام صادق(ع) در عین این‌که با دو گروه افراطی و تفریطی طرف بود اما از اعتقادات و مبانی محکم دفاع می‌کرد. آن حضرت بیان می‌داشتند که من امام کسی هستم که از من پیروی نماید. لذا امروز باید مطیع رهبری باشیم و به دور از افراط و تفریط عمل کنیم.

وی در ادامه گفت: امام جعفر صادق(ع) پشت قضیه کربلا بود. چرا کربلا همیشه زنده است و مراسم عاشورا هر سال از سال قبل باشکوه‌تر برگزار می‌شود؟ چون پشتوانه آن محکم است.

گفتنی است آیت‌الله مروجی طبسی پس از ایراد سخنرانی، از کتابخانه تخصصی ادیان و مذاهب بازدید کردند.


برچسب ها : آیت الله مروجی طبسی, دانشگاه ادیان و مذاهب, امام جعفر صادق(ع)

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز