دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

دانشوری اسلامی میراث مکتب علمی امام صادق(ع) است

 
تاریخ انتشار: 1397/04/17    

دانشوری اسلامی میراث مکتب علمی امام صادق(ع) است

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفرطیاری قائم‌مقام ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب از برگزاری نشست علمی «نقش امام صادق(ع) در تثبیت و تعمیق اندیشه‌های شیعی در برابر افراط‌ها و تفریط‌ها» با سخنرانی آیت الله مروجی طبسی در هفدهم تیرماه 1397 در دانشگاه ادیان و مذاهب خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفرطیاری قائم‌مقام ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب ضمن اعلام خبر برگزاری نشست علمی با سخنرانی آیت‌الله مروجی طبسی در دانشگاه ادیان و مذاهب به مناسبت سالگرد شهادت امام جعفر صادق(ع) گفت:‌ امام صادق(ع) رهبری جنبشی علمی را بر عهده داشت که در زمانه کوردلی‌ها، بدعت‌ها و جهالت‌ها احیاگر سنت اصیل اسلام ناب محمدی(ص) بود و دانشوری اسلامی، میراثی علمی بود که از امام جعفر صادق(ع) به یادگار مانده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،‌ قائم‌مقام ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: امروز جهان اسلام بیش از هر روز نیاز به پیروی از مشرب امام صادق(ع) در ایجاد وحدت در جهان اسلام در پرتو اندیشه و اخلاق دارد.

وی افزود: امام صادق(ع) با تشکیل یک جامعه علمی و تربیت و تکثیر اندیشمندان خردورز و پیرو سنت‌های نبوی اساس وحدت کلمه در پرتو مکتب اصیل اسلامی را بنیان نهاد. الگوی رفتاری این امام همام همواره بزرگ‌ترین راهنما و سرلوحه جوامع حوزوی و دانشگاهی در ایران اسلامی بوده است. و وظیفه ادامه این حرکت نجات‌بخش تا ظهور منجی عالم بشریت همیشه بر دوش عالمان جهان اسلام خواهد بود.

وی گفت: امروزه و با توجه به بحران‌هایی که منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلامی را در بر گرفته و ظهور و بروز گروه‌های تروریستی و افراطی که با نام دین دست به آتش‌افروزی می‌زنند،‌ نیاز به گسترش اندیشه‌های برخاسته از فرهنگ دینی امام جعفر صادق(ع) که در جامعه زمان خود بنیان نهاد، بیش از پیش احساس می‌شود.

قائم‌مقام ریاست دانشگاه در ادامه گفت: دانشگاه ادیان و مذاهب که خود را پیرو مکتب علمی و عملی آن امام همام می‌داند، می‌کوشد در سایه عمل به سیره آن حضرت، در نهادینه ساختن فرهنگ گفت‌وگو و تعامل با دیگر ادیان و مذاهب گام بردارد و در این راه خود را نیازمند همکاری و همراهی حوزه و دانشگاه می‌داند. در این راستا با دعوت از آیت‌الله نجم‌الدین مروجی طبسی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، روز یکشنبه هفدهم تیرماه 1397 در آستانه سالگرد شهادت رئیس مذهب جعفری نشست علمی با عنوان «نقش امام صادق(ع) در تثبیت و تعمیق اندیشه‌های شیعی در برابر افراط‌ها و تفریط‌ها» در محل دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار خواهد کرد.


برچسب ها : امام جعفر صادق(ع), نشست علمی, مصطفی جعفرطیاری

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز