دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

حوزه علمیه در برابر جنایات آمریکا فعال باشد/ بنای ایالت متحده روی ظلم نهاده شده است

 
تاریخ انتشار: 1397/04/14    

حوزه علمیه در برابر جنایات آمریکا فعال باشد/ بنای ایالت متحده روی ظلم نهاده شده است

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: هیچ گوشه‌ای در دنیا نیست که مورد ظلم نظام سلطه قرار نگرفته باشد و بالاخره روز پاسخگویی فرا خواهد رسید.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه، با اشاره به لزوم نام‌گذاری هفته‌ای با عنوان «حقوق بشر آمریکایی» گفت: در هفته حقوق بشر آمریکایی قرار دادیم، آقای منوچهر متکی در دوره وزارت دکتر ولایتی، معاون بین‌الملل وزارت خارجه و در زمینه حقوق بشر بسیار فعال بود و ما با ایشان در زمینه حقوق بشر اسلامی همکاری می‌کردیم. وقتی خودش وزیر خارجه شد، جلساتی در همین زمینه تشکیل داد و ما را هم دعوت برای حضور در آن جلسه  کرد که به گفت‌وگوهایی زمینه‌ساز در رابطه با حقوق بشر اسلامی منتهی شد.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب بیان داشت: مقام معظم رهبری هم فرمایشی داشتند مبنی بر این‌که چنین هفته‌ای داشته باشیم و به بازشماری جنایات ایالات متحده امریکا پرداخته شود. البته باید به این نکته توجه شود که کشور ما با تمام زخم‌هایی که از دشمنی آمریکا بر تن دارد، تنها یکی از کشورهایی است که مورد ظلم این نظام جنایتکار قرار گرفته است و ملت‌های بسیاری زخم‌های عمیقی از این دشمنان انسانیت بر پیکر خود دارند.

 

روز پاسخگویی فرا میرسد

وی افزود: به هر حال این ظلم‌ها باید یک جایی مورد بررسی قرار گیرد و روزی فرامی‌رسد کشوری که در طول دهه‌های اخیر، تقریباً همه‌جای دنیا به بهانه‌های مختلف جنگ‌افروزی‌های خانمان‌براندازی به راه انداخته است، بالاخره مجبور به پاسخگویی در رابطه با جنایت‌هایش باشد.

 

کارنامه سیاه حقوق بشری

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب گفت: این جنایات محدود به منطقه خاصی هم نمی‌شوند و زمانی در منطقه شرق آسیا از جمله کشورهای ژاپن، کره و ویتنام بودند که مورد ظلم آمریکا قرار گرفتند. در دو دهه اخیر هم شیطان بزرگ به منطقه ما آمده و از افغانستان و شمال پاکستان گرفته تا عراق، سوریه و یمن را به خاک و خون کشیده است و می‌شود از زندان‌های خوفناک گوآنتانامو و ابوغریب به عنوان سیاه‌ترین موارد کارنامه جنایت‌بار آمریکا نام برد.

 

سکوت جایز نیست

رئیس هیئت‌مدیره مرکز خدمات حوزه‌های علمیه اظهار داشت: متأسفانه برخی هم احساس می‌کنند چون آمریکا ابرقدرت است، باید در مقابلش سکوت کرد، اما نه، ما باید با صدای بلند در مقابل این جنایت‌ها موضع‌گیری کنیم، آن هم نه فقط برای ظلم‌هایی که بر ما و مردم مظلوم ایران رفته است، بلکه بحث ما حقوق بشر است.

وی گفت: آمریکا باید برای جنایاتی که مرتکب شده پاسخگو باشد. حتی در رابطه با سوزاندن هفتاد خانواده فرقه دیویدیه هم باید جواب پس بدهد. باید با صدای بلند گفت که بزرگ‌ترین زندان‌های تاریخ و بیشترین تعداد زندانی در این کشور وجود دارد و حتی برخی زندانی‌های خود را در کشتی نگه می‌دارند.

 

قانون آزادی حمل سلاح، قانونی ضد بشریت

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب افزود: پلیس آمریکا به مجرد کوچک‌ترین سوء‌ظن به طرف مردم شلیک می‌کند. مجاز بودن حمل اسلحه در این کشور خود نکته‌ای مبنی بر ضدیت این نظام با حقوق بشر است.

وی بیان داشت: کودکان مظلومی که به مدرسه می‌روند، برای چه باید مقابل گلوله‌های افراد لاابالی قرار بگیرند؟ خانواده‌ها فرزندان خود را برای تحصیل به مدرسه می‌فرستند، اما همواره این نگرانی را دارند که یک درگیری در مدرسه پیش بیاید و کودک‌شان مورد اصابت گلوله قرار گیرد.

 

حوزه علمیه باید فعال باشد

وی گفت: این موارد باید پیگیری شود، عده‌ای در حوزه علمیه سکوت می‌کنند و  تلاش دارند حوزه را خنثی جلوه دهند. برخی افراد مخالف نظام اسلامی هستند و دل خوشی از نظام و انقلاب و سران کشور ندارند، اما آیا با بشریت هم مشکل دارند که در مقابل جنایات آمریکا کلمه‌ای بر زبان نمی‌آورند؟

 

شروع ظلم همزمان با تاریخ این کشور است

وی خاطرنشان کرد: صدها جنگ در طول قرن گذشته توسط آمریکا بر جهان تحمیل شده است. البته بنای این نظام جنایتکار بر روی ظلم نهاده شده است و از همان ابتدا هم به ساکنان بومی آمریکا رحم نکردند. بعدها هم کودتاهایی در سراسر جهان تدارک دیدند و از شیلی و مصر گرفته تا ایران دولت‌هایی را برانداختند و افراد دست‌پرورده خود را به قدرت رساندند. جای تأسف این‌جا است که همه این جنایت‌ها هم به نام حقوق بشر انجام می‌شود و برای چنین حقوق بشری که از دستانش خون می‌چکد، متأسف هستیم.


برچسب ها : سید ابوالحسن نواب, خبرگزاری حوزه

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز