دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

تبیین مدل تربیت اخلاقی دارشیا ناروائز و مقایسه آن با دیدگاه ملا مهدی نراقی

 
تاریخ انتشار: 1397/03/09    

تبیین مدل تربیت اخلاقی دارشیا ناروائز و مقایسه آن با دیدگاه ملا مهدی نراقی

جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد دانشجو محمدرضا شعبانیان با عنوان «تبیین مدل تربیت اخلاقی دارشیا ناروائز و مقایسه آن با دیدگاه ملا مهدی نراقی» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، یکشنبه ششم خردادماه 97 جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد دانشجو محمدرضا شعبانیان با عنوان «تبیین مدل تربیت اخلاقی دارشیا ناروائز و مقایسه آن با دیدگاه ملا مهدی نراقی» و با حضور دکتر فاطمه وجدانی به عنوان استاد راهنما و دکترسید محمدرضا موسوی‌نسب به عنوان استاد داور در سالن شهید بهشتی برگزار شد.

 

در چکیده این پایان‌نامه آمده است:

اخلاق زبان مشترک همه انسان‏ها با هر جهان‏بینی، آیین و مذهب است. اخلاق از عناصر انسانیت است و تعلّقی به هیچ کشور و فرهنگی ندارند. انسان‏ها، با ویژگی‏های فرهنگی و آیینی مختلف، ولی با صفات اخلاقی برابر، می توانند در کنار هم زندگی کنند و آنچه که می‏تواند مایه صلح و همزیستی انسان‏ها باشد، اخلاق برابر است.

تربیت انسان، بدون رشد و پرورش اخلاق وی، تربیتی ناقص و چه بسا زیانبار خواهد بود. به طور معمول هر کسی در زندگی خود، فرد یا افرادی را می شناسد که به رغم رشد علمی و تخصصی، به دلیل بی بهره بودن از فضایل اخلاقی در میان مردم از مقبولیتی برخوردار نبوده و چه بسا منشأ زیان هایی جبران ناپذیر شده است. از این رو، تربیت اخلاقی برای رشد و پروش انسان ضروری و لازم است.نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز