دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

دیدار سفیران تقریب با آیت‌الله قبلان

 
تاریخ انتشار: 1397/02/08    

دیدار سفیران تقریب با آیت‌الله قبلان

جمعی از استادان و دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب که در قالب سفر علمی ـ تقریبی رهسپار کشور لبنان شده‌اند، با آیت‌الله عبدالامیر قبلان رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان رفتند.

سفر علمی ـ تقریبی استادان و دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب به لبنان که از پنجم اردیبهشت‌ماه آغاز شده است، هم‌چنان ادامه دارد.

این هیئت در چهارچوب این سفر، با دیدار آیت‌الله عبدالامیر قبلان رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان و شیخ علی خطیب نایب‌رئیس وی رفتند.

در این دیدار ابتدا گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه‌ ادیان و مذاهب ارائه شد و سپس دو طرف در خصوص مسائل و امور اسلامی و تحولات منطقه بحث و گفت‌وگو کردند.

آیت‌الله قبلان ضمن خوشامدگویی به این هیئت اظهار داشت: جهان اسلام در روز های بسیار سخت خود به سر می‌برد و نیازمند این است که مسلمانان با یکدیگر همبستگی داشته و با هم مدارا کنند و برای مقابله با تهدیدها و چالش‌هایی که وحدت و آرامش ملت و کشورشان را هدف قرار می‌دهد، با جمهوری اسلامی ایران همکاری و رایزنی کنند.

وی افزود: ایران مظهر حقیقت اسلام و ارزش‌ها و آموزه‌های به‌دور از تعصب است و به همین دلیل موجب عزت مسلمانان و منبع قدرت آنان در مقابله با دشمنان است، لذا باید از این کشور محافظت کنند.

رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان با تأکید بر این‌که ایران از سوی تروریسم تکفیری و استعمارگران مورد هدف قرار دارد، تصریح کرد: ایران دژ اسلام است و از مسائل اسلامی حمایت و از ملت‌های مستضعف دفاع می‌کند.

آیت‌الله قبلان ادامه داد: مسلمانان باید به دور ایران حلقه بزنند تا این کشور به مرجعی برای دعوت به سوی خداوند متعال، حفظ قرآن، آموزه‌های اسلام و سنت حضرت رسول اکرم(ص) تبدیل شود.

وی از مسلمانان خواست که حافظ آموزه‌های دینی باشند و برای شکست و ناکام گذاشتن توطئه‌های دشمنانی که در کمین ملت‌های مسلمان هستند، وحدت و همکاری داشته باشند.

آیت‌الله قبلان در پایان گفت: ما باید با هم اتحاد و همبستگی داشته باشیم و در کنار ایران بایستیم تا حامی و مدافع امت اسلامی در برابر دشمنان باشیم.

وی گفت: اعزام این دانشجویان و اساتید به منظور گفتگو،تبادل نظر،بحث و مناظره علمی با اندیشمندان و فرهیختگان لبنان از فرق و ادیان گوناگون می باشد.

گفتنی است سفر علمی تقریبی استادان و دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب به لبنان با هدف دیدار با شخصیت‌های مختلف، اماکن و مراکز و مؤسسات علمی و پژوهشی لبنان از پنجم اردیبهشت‌ماه آغاز و تا 12 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر فخرآذر دبیر اجرایی دفتر تقریب مذاهب اسلامی دانشگاه ادیان و مذاهب در این باره گفت:‌ فواید این‌گونه سفرها نزدیک شدن آرا و نظرات اندیشمندان و دانشجویان شیعه و سنی و دیگر ادیان به یکدیگر است و با توجه به کاربرد گفت‌وگوی چهره به چهره بسیاری از سوء تفاهم‌ها و تفرقه‌افکنی‌های معاندان پیرامون مذاهب برطرف خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم خروجی سفر تقریبی این گروه منجر به هم‌آوایی و رسیدن به نقاط مشترک برای مبارزه با تکفیر و جریانات الحادی باشد.


برچسب ها : آیت الله قبلان, لبنان, سفیران تقریب

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز