دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

حضور رئیس سازمان حمایت از ادیان سوئد در دانشگاه ادیان و مذاهب

 
تاریخ انتشار: 1397/01/18    

حضور رئیس سازمان حمایت از ادیان سوئد در دانشگاه ادیان و مذاهب

دانشگاه ادیان و مذاهب شامگاه روز پنج‌شنبه 17 فروردین 97 میزبان رئیس سازمان حمایت از ادیان سوئد و هیئت همراهش بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب رئیس سازمان حمایت از ادیان سوئد و هیئت همراهش در سفری به قم و دیدار از مراکز علمی و دانشگاهی این شهر در دانشگاه ادیان و مذاهب حضور یافت و با حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب رئیس این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

آقای اوکه که به همراه معاون خود آقای استوکمان و همچنین حیدر ابراهیم رئیس اتحادیه شیعیان سوئد در دانشگاه ادیان و مذاهب حضور یافته بود در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در این دانشگاه از نزدیک در جریان حوزه کاری و سابقه فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب قرار گرفت.

در این دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب ضمن خوشامدگویی به میهمانان سوئدی به معرفی کوتاهی از اهداف تأسیس و زمینه فعالیت‌های دانشگاه ادیان و مذاهب پرداخت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب در این دیدار با اشاره به این‌که دانشگاه ادیان در نوع خود کم‌نظیر است، از وحدت اهداف دو طرف گفت و خطاب به آقای اوکه اظهار داشت: کار ما و شما در یک راستاست و آن ایجاد همدلی میان مردم جهان از ادیان گوناگون در این وضعیت آشوب و درگیری‌ها است.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب همچنین در پاسخ به سؤال آقای اوکه درباره وضعیت اقلیت‌ها در ایران از زندگی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان مختلف در ایران گفت و این‌که در شهرهایی چون یزد و اصفهان در طول سال‌ها مسلمانان در کنار زرتشتیان و ارامنه بدون مشکل زندگی می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب همچنین با اشاره به اینکه دانشگاه ادیان و مذاهب صرفاً در تحصیلات تکمیلی فعالیت می‌کند از جذب دانشجوی دکترای پژوهش محور و همچنین دوره‌های کوتاه‌مدت بین‌المللی شیعه شناسی در این دانشگاه گفت و به آقای اوکه رئیس سازمان حمایت از ادیان سوئد پیشنهاد کرد کارکنانش برای آشنایی با ادیان و تشیع در این دوره‌ها شرکت کنند.

ایشان در پایان راهکار حقیقی نزدیک کردن پیروان ادیان در جهان را همکاری و رابطه عملی و فعالانه به‌جای نشست‌ها و دیدارهای تشریفاتی و مقطعی خواند و بر عملی شدن این همکاری‌ها تأکید کرد.

آقای اوکه رئیس سازمان حمایت از ادیان سوئد نیز در این دیدار گفت که مسئولان حکومتی در سوئد دریافته‌اند که برای پیشرفت کشور ایجاد همزیستی میان پیروان ادیان گوناگون در سوئد ضروری است و سازمان متبوعش در همین راستا فعالیت می‌کند.

وی همچنین با اشاره به وجود اقلیت‌های بزرگ ایرانی و عرب مسلمان در سوئد هدف از این سفر را آشنایی بیشتر با جامعه مبدأ مسلمانان و همچنین نحوه تعامل آنان با اقلیت‌ها به‌منظور بهره‌برداری از این تجربیات در کمک به همزیستی این جمعیت‌ها در کشور متبوعش اعلام کرد.

 


برچسب ها : سازمان حمایت از ادیان, سوئد, حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز