دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

قرابت های فرهنگی و معنوی میان مردم ایران و اتریش قابل توجه است

 
تاریخ انتشار: 1396/12/03    

قرابت های فرهنگی و معنوی میان مردم ایران و اتریش قابل توجه است

سفیر اتریش در نشستی که در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد قرابت‌های فرهنگی و معنوی میان مردم ایران و اتریش را قابل‌توجه دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب سفیر اتریش که روز چهارشنبه دوم اسفند 96 در سالن شهید بهشتی این دانشگاه سخنرانی داشت، قرابت‌های فرهنگی و معنوی میان مردم ایران و اتریش را قابل‌توجه دانست.

اشتفان شولتز سفیر اتریش در ایران که سابقه درباره روابط ایران و اتریش و زمینه‌های گسترش آن سخن می‌گفت در ابتدا به بررسی سابقه تاریخی روابط سیاسی اقتصادی و فرهنگی دو کشور پرداخت.

شولتز با اشاره به موقعیت برتر نظامی و سیاسی ایران در دوره صفویه و افشاریه که سبب شد اروپاییان وقت لقب اسکندر جدید را به نادرشاه دهند، افزود: در طول تاریخ به‌ویژه در دهه‌های میانه ایران و اتریش همواره تأثیرگذار بوده‌اند و از تعاملات مشترک بهره متقابل برده‌اند.

اشتفان شولتز از حضور مستشاران اتریشی در هنگامه تأسیس دارالفنون در ایران گفت و آن را یکی از بارزترین همکاری‌های علمی و فرهنگی دو کشور خواند.

وی همچنین با مروری بر مشاهداتش از فرهنگ معنوی مردم در طول دوره حضورش در ایران گفت: وقتی رفتار زائران حرم حضرت امام رضا علیه‌السلام در مشهد و حضرت معصومه سلام‌الله علیها در قم را دیدم بی‌درنگ به یاد زائران مقبره مقدس ماریازل قدیس در کشور خود افتادم. وقتی انسان این‌ها را کنار هم قرار می‌دهد می‌بیند که چه مشترکات معنوی زیادی در رفتار این زائران و انگیزه‌های آنان از انجام این مناسک می‌توان یافت.

اشتفان شولتز سفیر اتریش در ایران در بخش دیگری از سخنانش پیشنهاد‌هایی را در راستای افزایش همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی دو کشور مطرح کرد.

همکاری درزمینهٔ ایجاد ثبات مدنی در خاورمیانه، همکاری در همین زمینه در افریقا و مشارکت در بهبود فضای تجاری دوجانبه ازجمله پیشنهاد‌های شولتز بود.

گفتنی است سفیر اتریش قبل از ارائه سخنرانی در دانشگاه ادیان و مذاهب دیدار و گفتگویی نیز با حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب رئیس آن داشت.

در این دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب ضمن مروری بر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب و همکاری‌های علمی آن با دانشگاه‌های خارجی از حضور اساتید و دانشجویان متعدد از اتریش در دوره‌های شیعه شناسی گفت که دوره ششم آن در حال برگزاری است.

اشتفان شولتز سفیر اتریش در ایران نیز در این دیدار این‌گونه فعالیت‌های علمی و فرهنگی را از راه‌های مطلوب توسعه روابط بین دو کشور خواند و بر تداوم این برنامه تأکید کرد.


برچسب ها : سفیر اتریش, ایران و اتریش

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز