دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

کتاب کلام و جامعه در سده‌های دوم و سوم هجری منتشر می‌شود

 
تاریخ انتشار: 1396/11/29    

کتاب کلام و جامعه در سده‌های دوم و سوم هجری منتشر می‌شود

مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب از انتشار کتاب کلام و جامعه در سده‌های دوم و سوم هجری با زیر عنوان تاریخ اندیشه دینی در صدر اسلام در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب، محمد روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به محتوای جلد اول کتاب کلام و جامعه در سده‌های دوم و سوم هجری با زیر عنوان تاریخ اندیشه دینی درصدر اسلام اظهار کرد: این اثر از سوی فرزین بانکی و احمدعلی حیدری ترجمه‌شده و ویراستار علمی آن سید محمدرضا بهشتی است.

وی خاطرنشان کرد: نزدیک یک ربع قرن است که از انتشار مجموعه 6 جلدی کلام و جامعه در سده دوم و سوم هجری اثر پروفسور یوزف فان اس متولد 1934 پژوهشگر نامی عرصه کلام اسلامی می‌گذرد.

مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب بابیان اینکه درواقع این مجموعه بی‌تردید یکی از منابع پژوهشی درخور توجه به شمار می‌رود گفت: این مجموعه پایه‌ای برای تحقیقات متعدد قرارگرفته است و روش جدید بررسی آرای کلامی و مناسبات آنها با یکدیگر و نیز نسبت بین جامعه و کلام، افق‌های جدیدی را در پژوهش‌های کلامی گشوده است.

وی عنوان کرد: ذکر دقیق مؤاخذ در پانوشت‌ها این مجموعه را به گنجینه‌ای ارزشمند برای پژوهشگران در کلام اسلامی مبدل کرده است که ابتدا خصوصیات بنیادین دیانت اسلامی در سده اول هجری واکاوی می‌شود و در انتها نتیجه‌گیری کلی بیان می‌شود.

کتاب کلام و جامعه در سده‌های دوم و سوم هجری با زیر عنوان تاریخ اندیشه دینی درصدر اسلام ترجمه آقایان فرزین بانکی و احمدعلی حیدری و ویراستهٔ علمی آقای سید محمدرضا بهشتی در 712 صفحه باقیمت 55 هزار تومان به همت انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب در آینده‌ای نزدیک منتشر می‌شود.


برچسب ها : کتاب کلام و جامعه, انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز