دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

دوره آشنایی با زبان سریانی در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار ‌شد

 
تاریخ انتشار: 1396/10/17    

دوره آشنایی با زبان سریانی در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار ‌شد

با تدریس پروفسور یوهانس نیهوف عضو هیئت‌علمی دانشگاه برلین دوره آشنایی با زبان سریانی در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب دوره آشنایی با زبان سریانی با تدریس پروفسور یوهانس نیهوف عضو هیئت‌علمی دانشگاه برلین در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد.

در این دوره که در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و شنبه 13، 14 و 16 دی‌ماه با حضور چند نفر از دانشجویان برگزار شد، پروفسور یوهانس نیهوف عضو هیئت‌علمی دانشگاه برلین مباحثی چون تاریخ پیدایش، جغرافیای گویش، ویژگی‌های زبان‌شناختی و ابعاد دینی و سیاسی کاربرد زبان سریانی را موردبررسی قرارداد.

گفتنی است بیش از دو سال است که پروفسور نیهوف با دانشگاه ادیان و مذاهب همکاری علمی دارد و در این مدت در سلسله نشست‌های متعددی ازجمله: سیر تطور حقوق در اروپا از دوران امپراتوری روم تا امروز با تأکید بر حقوق خانواده (آذرماه 1394)، استفاده فیلسوفان از میراث یونانی در شکل‌دهی متافیزیک فلسفه اسلامی (بهمن 1394)، یونان باستان متأخر و صدر اسلام (بهمن 1394)، ادیان پیش از اسلام در شبه‌جزیره عربستان (مهر 1395)، و «متون یهودی و مسیحی در قرآن و شکل‌گیری شریعت‌های مسیحی و یهودی») اسفند 1395)، بررسی جایگاه زرتشت در متون یونانی متأخر (مهرماه 1396) به سخنرانی پرداخته است.


برچسب ها : زبان سریانی, پروفسور نیهوف, دانشگاه برلین

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز