دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

روز معصومان مقدس

 
تاریخ انتشار: 1396/10/06    

روز معصومان مقدس یا كشتار بی گناهان تأملی بر كشتار كودكان به فرمان هیرود بزرگ است كه در انجیل متی (2:16) از آن یاد شده اما در هیچ‌یك از انجیل های دیگر و حتی كتب كاذبه نامی از آن برده نشده است.

در این واقعه، هیرود دستور داد تمام فرزندان پسر را در روستای بیت لحم از بین ببرند تا تاج و تخت خود را به «شاه یهودیان» که تازه متولد شده بود و اخبارش را مجوسان به او داده بودند، نبازد.
روز معصومان مقدس، به غیر از كشتار معصومان مقدس، در گوشه و كنار دنیا با اسامی دیگری نیز شناخته می‌شود، از جمله چیلدرن‌مَس (Childermas) (در قیاس با كریسمس، روز میلاد مسیح) و همچنین عشاء ربانی كودكان. همان‌طور كه بخش های مختلف كلیسای مسیحیت این واقعه را به صورت‌های متفاوت می‌بینند، برگزاری مراسم آن نیز در روزهای متفاوت انجام می شود. در اسپانیا و كشورهای اسپانیایی‌زبان آمریكای جنوبی، 28 دسامبر روز شوخی نیز محسوب می‌شود، كه معادل روز دروغ آوریل در كشورهای دیگر است. قربانیان شوخی‌ها در این روز نباید ناراحت شوند، زیرا نباید گناهی مرتكب شوند. در بعضی فرهنگ ها روز معصومانِ مقدس، روز شومی محسوب می شود و هیچ طرح جدیدی در آن آغاز نمی شود.

 نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز