دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

آخرالزمان اسلامی بر خلاف نوعِ مسیحی آن می‌تواند تبدیل به گفتمان شود

 
تاریخ انتشار: 1396/09/13    

آخرالزمان اسلامی بر خلاف نوعِ مسیحی آن می‌تواند تبدیل به گفتمان شود

حجتالاسلام والمسلمین دکتر مهراب صادقنیا در همایش منجی موعود گفت:‌ آخرالزمان اسلامی هر نوع حاکمیتی به جز حاکمیت پیامبر(ص)، امامان معصوم(ع) و نایبان خاص و عام ایشان را نامشروع میداند.

حجتالاسلام والمسلمین دکتر مهراب صادقنیا عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب در کمیسیون مطالعات قرآنی و معرفتی همایش منجی موعود به تبیین موضوع موعودیت و مسئولیت اجتماعی و مقایسه گفتمان شیعی مسیحی پرداخت و اظهار کرد: در ادیان ابراهیمی آخرالزمان روزگار تحقق تمام وعده‌های الهی است. خدا بندگان صالحش را وارثان زمین کرده و عدالت و امنیت را به دست آنان در زمین استوار خواهد کرد.

وي ادامه داد: در ادیان ابراهیمی این تصویر تنها یک وعده آخرالزمانی نیست؛ اخلاق در این ادیان بر پیکره این اندیشه می‌روید. از این سبب اخلاق در یهودیت، مسیحیت و اسلام تا اندازه زیادی به باورداشتِ موعود معطوف است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب تصریح کرد:‌ یک تمایز آشکار میان آخرالزمانِ مسیحی و اسلامی وجود دارد. آخرالزمان اسلامی بر خلاف نوعِ مسیحی آن، امکان تبدیل شدن به یک گفتمان را دارد. گفتمانی که هر نوع حاکمیتی را نامشروع بداند، جز حاکمیت پیامبر(ص)، امامان معصوم (ع) و نایبان خاص و عام ایشان. بر خلاف موعودیت مسیحی، مهدویت شیعی یعنی تلاش مدام برای تحقق آخرالزمان.

 

منبع: خبرگزاری شبستان


برچسب ها : مهراب صادق نیا, مسیحیت

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز