دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

كتاب يوگا در ايران منتشر می شود

 
تاریخ انتشار: 1396/09/11    

كتاب يوگا در ايران منتشر می شود

كتاب يوگا در ايران اثر مشترک آقایان علی محمد پور ابراهیم و علی موحدیان عطار به زودی در انتشارات دانشگاه اديان و مذاهب منتشر می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اديان و مذاهب، اثر مشترک آقایان علی محمد پور ابراهیم و علی موحدیان عطار به زودی در انتشارات دانشگاه اديان و مذاهب منتشر می شود.

کتاب یوگا در ایران با زیر عنوان بررسی و نقد یوگای رایج در ایران با نظر به منابع اصلی یوگایی ارتباط و نسبت بین این یوگا و سایر انواع یوگاها و تنوع‌های موجود آن را بررسی می کند.

از دیگر مباحث این اثر پرداختن به پاسخ این سؤال است که «آیا یوگا به شیوه‌هایی که در ایران رواج دارد می‌تواند تهدیدی برای فرهنگ ایرانی اسلامی باشد یا خیر؟».

در مقدمه این کتاب می خوانیم: آموزش یوگا در ایران دارای کاستی‌های فراوانی است که باید آنها را شناخت تا فرد یا نهادی به آن اهتمام نکند همه این موارد جستاری عالمانه را اقتضا می‌کند و این نوشتار درصدد است که به این ضرورت‌ها و پرسش‌ها بپردازد.

بخش اول این اثر مباحثی در زمینه چیستی یوگا، کلیات، تاریخچه و مبانی نظری یوگا را دربرمی‌گیرد و در بخش دیگر این فصل مبانی عملی یوگا در قالب نژادشناسی یوگا تبیین می‌شود.

مباحث فصول دیگر این کتاب شامل واکاوی تاریخچه یوگا در ایران طی دوران گذشته و عصر حاضر و جامعه و محیط‌های دانشگاهی در بخشی دیگر مطرح شده و منابع یوگا در ایران، تنوع شکلی منابع یوگایی و منابع تألیفی و مجله‌های تخصصی در این زمینه است.

در بخش پایانی این اثر ارزیابی منابع نظریه یوگا در ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد که مشتمل بر نارسایی‌های آموزشی یوگا در ایران و سایر ملل و گسترش بی‌رویه باشگاه‌های فعال در این زمینه است.

کتاب یوگا در ایران با زیر عنوان بررسی و نقد یوگای رایج در ایران با نظر به منابع اصلی یوگایی از سوی علی محمد پور ابراهیم و علی موحدیان عطار در 288 صفحه تألیف شده که در آینده‌ای نزدیک از سوی انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب با قیمت 22 هزار تومان وارد بازار نشر می‌شود.


برچسب ها : يوگا در ايران, انتشارات دانشگاه اديان و مذاهب, علی محمد پور ابراهیم, علی موحدیان عطار

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز