دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

حضور اعضای شورای جهانی کلیساها در دانشگاه ادیان و مذاهب

 
تاریخ انتشار: 1396/06/04    

حضور اعضای شورای جهانی کلیساها در دانشگاه ادیان و مذاهب

اعضای شورای جهانی کلیساها با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با حجت الاسلام و المسلمين نواب رئيس اين دانشگاه ديدار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اديان و مذاهب اعضای این شورا عصر روز چهارشنبه اول شهریور ماه ضمن حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با حجت الاسلام و المسلمين نواب رئيس اين دانشگاه ديدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام و المسلمين نواب در ابتدای اين ديدار ضمن خوشامدگويي به اعضاي شوراي جهاني کليساها روابط دانشگاه را با اين شورا صمیمانه، گرم و درازمدت خواند و ابراز امیدواری کرد که این روابط ادامه داشته باشد.

در ادامه این جلسه میهمانان برای آشنایی با دانشگاه به تماشای کلیپ معرفی آن نشستند و پس از آن نیز بيشتر وقت به پيشنهاد حجت الاسلام و المسلمين نواب به ميهمانان اختصاص يافت تا سوالات خود را براي آشنايي بيشتر با حوزه کاري و سابقه فعاليت هاي علمي و پژوهشي دانشگاه اديان و مذاهب مطرح کنند.

رئيس دانشگاه ادیان و مذاهب در پاسخ به سوالات مطرح شده ميهمانان دانشگاه اديان و مذاهب با اشاره به تعاملات این دانشگاه با دانشگاه هاي ديگر کشورها درباره همکاری با دانشگاه های آلمانی از جمله پتسدام و پادربورن گفت که با برنامه ریزی و به صورت همایش های علمی مشترک انجام می شود.

ايشان در بخش ديگري از صحبت هاي خود از تشریفاتی بودن گفتگوهای میان ادیان و مذاهب در جهان انتقاد کرد و افزود: متاسفانه این گفتگوها تنها در سطح مقامات و تشریفاتی برگزار می شود و تبلیغات رسانه ای و خبری خوبی درباره آن نیز انجام نمی گیرد تا مردم جهان از آن آگاه شده و به این رویکرد توجه کنند.

آقای نواب همچنین با اشاره به جریان تروریسم در جهان افزود: این در حالی است که تروریست ها با پخش آثار ویدیویی به تبلیغ فعالیت های خود و جذب جوانان می پردازند.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب برهه زمانی کنونی را اوج فعالیت های تروریستی در جهان دانست و این وقایع را نشانه آغاز سرنگونی فواره بلند تروریسم خواند.

در بخش دیگری از این جلسه نیز اعضای شورای جهانی کلیساها ضمن معرفی خود به اعلام مواضع شان درباره گفتگوی ادیان پرداختند.

گفتني است اعضای شورای جهانی کلیساها برای شرکت در نهمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و شوراي جهاني كليساها به ایران آمده بودند که شامگاه سه‌شنبه 31 مرداد با صدور بيانيه ای در تهران، به كار خود پايان داد.


برچسب ها : اعضای شورای جهانی کلیساها

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

 

زهرا مسافر
کاربر میهمان

1396/06/12 - 11:38:08

سلام علیکم چرانتیجه دکتری طلاب را اعلام نمی کنید تا تکلیف. ثبت نام مان معلوم شود زمان ثبت نام دانشگاه های دیگر تمام می‌شود

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز