دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
اطلاعیه مهم دانشگاه ادیان و مذاهب:
تغییر و تعویق زمان برگزاری بسندگی عربی (اشتمال)
با حضور استادان دانشگاه ادیان و مذاهب
گزارشی از دوره آشنایی با ادیان
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی جعفرطیاری قائم‌مقام ریاست دانشگاه:
شیعه و سنی باید به سمت تأسیس تمدن نوین اسلامی حرکت کنند
جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد برگزار شد:
عفو از منظر اخلاق اسلامی

پیام تبریک رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب به مسیحیان و مسلمانان جهان

 
تاریخ انتشار: 1394/10/10    

پیام تبریک رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب به مسیحیان و مسلمانان جهان

حجت‌الاسلام و المسلمین نواب، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب، در پیامی به مسیحیان و مسلمانان جهان، سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و حضرت محمد(ص) را به آنان تبریک گفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین نواب، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب، در پیامی به مسیحیان و مسلمانان جهان، سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و حضرت محمد(ص) را به آنان تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَّوَدَّهً لِّلَّذِینَ آمَنُواْ الَّذِینَ قَالُوَاْ إِنَّا نَصَارَى ذَلِکَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّیسِینَ وَرُهْبَانًا وَأَنَّهُمْ لاَ یَسْتَکْبِرُونَ(مائده آیه82)

بسیارى از کتاب‌های تفسیری شیعه و سنی از جمله"مجمع‌البیان" و "تفسیر کبیر" و " المنار" در تفسیرهاى خود از مفسران پیشین نقل کرده‏‌اند که این آیات درباره نجاشى زمامدار حبشه در حمایت از مسلمانان نازل شده است؛ آن‌گاه که مسلمان صدر اسلام از بیداد ستم و تعصب کفار قریش گریختند و به حبشه مسیحی پناهنده شدند و دل آنان را به خود نرم یافتند. نجاشی و مسیحیان وقتی آیات قرآن را شنیدند رهنمودهای این کتاب پیامبر آخرزمان را شبیه آن چیزی توصیف کردند که در کتاب مقدس خود می‌خواندند و با مسلمانان به سنتی برخورد کردند که از مهم‌ترین آموزه‌های مسیح بود؛ سنت مودت و محبت ودوستی.

اینک که نیمی بیشتر از جمعیت جهان پیرو اسلام و مسیحیت هستند نیز همگان شاهدند مسلمانان عراق و لبنان و سوریه در مبارزه با جبهه تکفیر تنها از حقوق هم‌کیشان خود دفاع نمی‌کنند و به پاس این همجواری دینی و فرهنگی از هیچ‌گونه جان‌نثاری برای پیروان مسیح دریغ نمی‌ورزند، چنانکه پیروان مسیح نیز در کشورهای اروپایی آغوش خود را برای پناهندگانِ گریخته از آتش داعش گشوده‌اند و آنان را پذیرا شده‌اند.   

باری، مقارنت میلاد دو پیامبر اولوالعزم، حضرت عیسی مسیح(ع) و ولادت حضرت مصطفی محمد(ص)، در آغاز این سال میلادی، یادآور آن مودت و دوستی موهبت شده از خداوند است که زمینه صلح و همزیستی تاریخی مسیحیان و مسلمانان را به وجود آورده و در وقایع اتفاقیه از یکدیگر مشکل‌گشایی کرده‌اند.

این تقارن مبارک و میمون را به همه مسیحیان و مسلمانان جهان تبریک می‌گویم و امیدوارم به یمن این مقارنت نیکو، زمینه صلح و عدالت و آزادی‌خواهی روز به روز بگسترد و ریشه آن خشونت و تکفیر سیاه در منطقه و جهان بخشکد!     

سیدابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب


برچسب ها : پیام تبریک رئیس دانشگاه ادیان به مسیحیان

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز