به همت دانشکده علوم و معارف قرآن کریم؛

نشست علمی با عنوان «بنیان‌های قرآنی و روایی حمایت از فلسطین (وحدت امت: وحدت مسأله)» برگزار شد

تاریخ انتشار:

شست علمی با عنوان «بنیان های قرآنی و روایی حمایت از فلسطین (وحدت امت: وحدت مسأله)» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشکده علوم و معارف قرآن کریم دانشگاه ادیان و مذاهب در مورخه 20 مهر 1402 در پی وقوع عملیات طوفان الأقصی در سرزمین های اشغالی اقدام به برگزاری نشستی علمی با عنوان «بنیان های قرآنی و روایی حمایت از فلسطین (وحدت امت: وحدت مسأله)» نمود.

در این نشست که با حضور دانشجویان و اساتید دانشکده برگزار شد دکتر علی عبداله زاده به تبیین بنیان های قرآنی و روایی حمایت از فلسطین پرداخته و در این زمینه به مسأله لزوم تحقق امت واحده از منظر قرآن کریم اشاره نمود. وی در ادامه بر اساس ادله لغوی، حکمی و وجدانی تحقق امت واحده را متوقف بر وجود مسأله و هدف واحد در امت اسلامی دانست.

وی با اشاره به احادیث امیر المؤمنین علی (علیه السلام) در نهج البلاغه عدم اجماع بر هدف واحد و سرگرم شدن به اهداف متعدد را سبب سردرگمی و عدم موفقیت در اهداف درنظرگرفته شده معرفی نمود. او در ادامه به مسأله فلسطین به عنوان مسأله اصلی امت اسلامی در برهه کنونی اشاره نمود و عنایت به آن را جهت تحقق امت واحده بر اساس دستورات قرآن کریم ضروری دانست. وی با اشاره به آیات و روایات گفت: با توجه به تمرکز استکبار جهانی بر حفظ رژیم صهیونیستی و لزوم به دست گرفتن ابتکار عمل در مبارزه با استکبار، تمرکز امت اسلامی بر مسأله فلسطین ضروری است و لازم است که نگرش به این مسأله در سطح دولت ها و ملت های مسلمان از مسأله ای صرفا سیاسی به تکلیفی دینی تبدیل شود. او در ادامه به آیه مبارکه «ظهر الفساد في البر والبحر» اشاره نمود و رژیم صهیونیستی را مصداق بارز رژیم فسادگر در زمین دانست.

مطالب مشابه