کرسی اقبال‌پژوهی دانشگاه ادیان و مذاهب خبر داد؛

فراخوان مقاله و شرکت در سمپوزیوم و مدرسه زمستانه اقبال لاهوری

تاریخ انتشار:

همایش بین‌المللی و مدرسه زمستانی «میراث فکری و فلسفی اقبال لاهوری» در زمستان 1402 برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،‌ همایش بین‌المللی و مدرسه زمستانی «میراث فکری و فلسفی اقبال لاهوری» به همت کرسی اقبال‌پژوهی دانشگاه ادیان و مذاهب با همکاری کرسی اقبال در دانشگاه علامه اقبال اسلام‌آباد پاکستان و با حضور پژوهشگران و علاقه‌مندان فلسفه دین و الاهیات برگزار می‌شود.

در این رویداد علمی اساتیدی از دانشگاه‌های آسیا، آمریکا، اروپا و استرالیا گرد هم خواهند آمد تا درباره میراث فکری و اندیشه الاهیاتی محمد اقبال لاهوری گفتگو کنند. این اساتید از دانشگاه‌های ادیان و مذاهب قم، دانشگاه پادربورن، دانشگاه اسلو و دانشگاه لوئیس گویدو ایتالیا، دانشگاه علامه اقبال لاهوری اسلام‌آباد پاکستان و دانشگاه گریفیث استرالیا و دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا در این مدرسه زمستانه حضور خواهند داشت. زمان برگزاری این همایش 21 و 22 بهمن 1402 بوده و  مهلت ارسال چکیده آثار تا تاریخ 24 شهریور 1402 است.

گفتنی است کرسی اقبال‌پژوهی دانشگاه ادیان و مذاهب اردیبهشت ماه امسال کار خود را در پژوهشکده ادیان و مذاهب با هدف ایجاد فضای گفتگو و معرفی آرا الاهیاتی و فلسفی اقبال لاهوری آغاز کرد و سرکار خانم دکتر میرصدری طی حکمی از سوی ریاست دانشگاه  به سمت مدیر این کرسی منصوب شد.

برگزار کنندگان:

  1. سعیده میرصدری (دانشگاه ادیان و مذاهب،پادربورن و دانشگاه زوریخ)
  2. محمد حصحاص (دانشگاه لوئیس رم و موسسه Leibniz-ZMO برلین)
  3. فرحان شاه (دانشگاه اسلو و مرکز مطالعات پویشی آمریکا)

سخنرانان اصلی:

  1. فاتح محمد مالک ( دانشگاه علامه اقبال لاهوری اسلام آباد)
  2. مصطفی روزگار (دانشگاه دولتی کالیفرنیا)
  3. سِوجان اوزتورک (دانشگاه مطالعات اجتماعی آنکارا)
  4. آدیس دودریا (دانشگاه گریفیث)

برای ارسال چکیده و ارائه مقاله با mirsadri@mail.uni-paderborn.de  مکاتبه نمایید. از مقالات ارائه شده در این همایش در صورت انتشار در نشریات نمایه شده در پایگاه اسکوپس حمایت مالی خواهد شد.

 لازم به ذکر است شرکت در همایش و مدرسه زمستانی آزاد و رایگان است. جهت شرکت به عنوان مستمع در این مدرسه با fasihiramandi@gmail.com مکاتبه کنید یا از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

ثبت نام

 

 

 

مطالب مشابه