یادداشتی از حامد آبزن؛

روابط عمومی یک شغل اداری نیست، بلکه یک شوق اداری است

تاریخ انتشار:

روابط عمومی امروز یک شغل نیست بلکه یک ویژگی اخلاقی انسانی است که همانند یک بذر کاشته شده رشد می کند و تو در بهترین مسیر ممکن به تعالی رسیدن می‌اندیشی.

فرارسیدن 27 اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی را بر همۀ آنان که با تخصص و  هنر خود، دلسوزانه در حوزه ارتباطات و اطلاع‌رسانی فعالیت می‌نمایند، تبریک و تهنیت باد.

به همین مناسبت یادداشتی از حامد آبزن به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را خواهید خواند.

روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات روزی است که باید بدانیم با یک شغل طرف نیستیم، بلکه با شروع یک تعهد توأم با تخصص در راه پیوند آن با علم و هنر روبه‌رو هستیم.

مرحوم دکتر نطقی بنیانگذار علم روابط عمومی در ایران می گفت: روابط عمومی یک شغل اداری نیست بلکه یک شوق اداری است، چرا که تمامی فعالان در این حوزه با عشق، شور و نشاط، بهره گیری از تکنولوژی روز و ایده های نو و همچنین تزریق هنر و تفکر خلاق در حوزه‌ی اداری گام برمی‌دارند و روحشان با ایستایی و سکون منافات دارد.

فعالیت در این حوزه یک دل نه که صد دل می خواهد. آنچنانی که در اوج آرامش در صحنه صحنه مراسمات، نشست ها، گردهمایی ها، نمایشگاه ها و . . . این قلب روابط عمومی ها است که از نگرانی می تپد و با اندیشه های عمیق در جستجوی نواقصات به بهتر شدن فضا می اندیشد و در پایان این روابط عمومی است که در ذهن خود به تحلیل و بررسی می پردازد که فردا باید بهتر از امروز باشد.

روابط عمومی یک قلب می خواهد با عشق که از آرمان‌ها و نگرش های سازمانی در مقابل مردم دفاع کند و از مطالبات مردمی در مقابل سازمان تمام قد بایستد.

باید عاشق فعالیت روابط عمومی و ارتباطات باشی و نشان دهی که توانستن یک فعل نیست بلکه یک ایده ایست که با جان و دل به ثمره نشستن آن می‌اندیشی. روابط عمومی امروز یک شغل نیست بلکه یک ویژگی اخلاقی انسانی است که همانند یک بذر کاشته شده رشد می کند و تو در بهترین مسیر ممکن به تعالی رسیدن می‌اندیشی.

روابط عمومی یک ایدئولوژی است که باید دنیای سخت و خشن سازمانی را به محیطی لطیف و همراه با آرامش تبدیل کند. روابط عمومی باید یک پل مستحکم از صبر و بردباری باشد و آینه ایی تمام نما و شفاف برای هر آنچه که رخ می‌دهد. روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات را به همه همکاران عزیزم در تمامی ادارات و سازمانها تبریک و شادباش عرض می کنم و امیدوارم که در زندگی با ارتباط قوی و موثر و روابط عمومی بالا به بهترین موفقیت ها و دست آوردهای شیرین دست یابید.

مطالب مشابه