دانشکده ادیان

دانشکده در یک نگاه

دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب از سال 1385 فعالیت خود را با جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد آغاز نمود .

درباره دانشکده:

هم‌اکنون در این دانشکده سه گروه علمی ادیان غیرابراهیمی(ادیان شرق)، ادیان ابراهیمی و دین‌‌شناسی به فعالیت آموزشی و پژوهشی مشغول هستند.

این دانشکده که فعالیت خود را با پذیرش دانشجو در رشته‌های ادیان غیرابراهیمی(ادیان شرق)، ادیان ابراهیمی و دین‌‌شناسی در مقطع ارشد آغاز کرده بود، در سال‌های 1390 و 1391 جذب دانشجو در دوره دکتری دین پژوهی ، مطالعات تطبیقی ادیان گرایش الهیات مسیحی و ادیان غیرابراهیمی – ادیان ایرانی را در دستور کار قرار داد.

تاکنون تعداد زیادی از دانشجوی دوره کارشناسی ارشد از این دانشکده فارغ‌التحصیل شده‌اند که برخی از آنان در دوره­‌های دکتری همین دانشگاه یا سایر دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند.


آمار دانشجویان تا انتهای سال 1400:

تعداد دانشجویان فارغ التحصیل شده در مقطع ارشد 360 نفر و مقطع دکتری 70 نفر می باشد. همچنین دانشجویان در حال تحصیل در مقطع ارشد این دانشکده، 340 نفر و مقطع دکتری 180 نفر می باشد.


محل وشماره تماس دانشکده:

  • آدرس: قم-پردیسان-بلوار امام صادق (علیه السلام)-دانشگاه ادیان و مذاهب-ساختمان شماره 6
  • تلفن تماس: 32802610-9825+

گوگل مپ

مطالب مشابه

انجمن علمی شیعه‌شناسی برگزار می‌کند؛

بازخوانی قهرمان عاشورا از منظرهای تاریخی، اسطوره‌شناسی و جامعه شناسی

به گزارش روابط‌ عمومی دانشگاه، انجمن شیعه‌شناسی دانشکده شیعه‌شناسی نشست «بازخوانی قهرمان عاشورا از منظرهای تاریخی، اسطوره‌شناسی و جامعه‌شناسی» را برگزار می‌کند. بنا بر این گزارش اطلاعات این نشست به شرح زیر است: سخنرانان: دکتر…

نهضت عاشورا
به همت انجمن علمی دکتری فرق تشیع؛

نشست علمی با موضوع «رهیافتی به نهضت عاشورا در آثار زیدیه» برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، انجمن علمی دکتر فرق تشیع در دانشکده تاریخ نشست علمی با موضوع «رهیافتی به نهضت عاشورا در آثار زیدیه» را روز یک‌شنبه ۲۳ مرداد ماه ۱۴۰۱ با ارائه جناب آقای…