دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

نشست علمی فرشتگان جادوستیز و فرستادگان غول‌کُش در تورفان (پرتوی نو بر فرشته‌شناسی مانوی بر اساس متون نیایشی و جادویی محفوظ در مجموعه برلین)

 
تاریخ انتشار: 1396/09/18    

نشست علمی فرشتگان جادوستیز و فرستادگان غول‌کُش در تورفان (پرتوی نو بر فرشته‌شناسی مانوی بر اساس متون نیایشی و جادویی محفوظ در مجموعه برلین)

نشست علمی «فرشتگان جادوستیز و فرستادگان غول‌کُش در تورفان (پرتوی نو بر فرشته‌شناسی مانوی بر اساس متون نیایشی و جادویی محفوظ در مجموعه برلین)» با سخنرانی دکتر شکری فومشی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب با سخنرانی دکتر شکری فومشی نشست علمی فرشتگان جادوستیز و فرستادگان غول‌کُش در تورفان (پرتوی نو بر فرشته‌شناسی مانوی بر اساس متون نیایشی و جادویی محفوظ در مجموعه برلین) برگزار می شود.

این نشست از سوی پژوهشکده ادیان و مذاهب روز چهارشنبه 22 آذر 96 از ساعت 12:30 الی 14:00 در سالن امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار خواهد شد.

 

چکیده بحث:

در میان دست‌نویس‌های مانوی تورفان محفوظ در مجموعه برلین بیش از بیست قطعه وجود دارد که در آن‌ها از فرشتگانی یادشده که اغلب آن‌ها، به دلیل کمبود شدید مدارک، در تحقیقات پژوهشگران مطالعات مانوی گمنام‌اند. در این جلسه دکتر فومشی در باب همه فرشتگانی که در دست‌نویس‌های مانوی یافته، سخن خواهد گفت؛ مقاله‌ای که اغلب مطالب آن برای نخستین‌بار مطرح می‌شود. این تحقیق نشان‌دهنده این واقعیت است که باورهای کافرکیشی و سنّت‌های کهن بابِلی تا چه حدّ در شکل‌دهی به اندیشه‌های بنیادینِ بنیان‌گذار کیش مانوی، که تاکنون بسیار اندک بدان توجه شده، تأثیر گذاشته است.


برچسب ها : دکتر شکری فومشی, فرشتگان جادوستیز, تورفان

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز