دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

حضور دو مقام استرالیایی در دانشگاه ادیان و مذاهب

 
تاریخ انتشار: 1396/04/17    

حضور دو مقام استرالیایی در دانشگاه ادیان و مذاهب

دانشگاه ادیان و مذاهب روز پنج‌شنبه 15 تیر 96 میزبان دو مقام استرالیایی بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب دو مقام استرالیایی روز پنج‌شنبه 15 تیر 96 میهمان این دانشگاه بودند.

این دو مقام استرالیایی شامل آقایان استوارت کمپبل، مدیر بخش سیاست‌های چندجانبه وزارت خارجه استرالیا و همیش لزلی، دبیر دوم سفارت این کشور بودند که با دکتر مسجدجامعی مشاور ارشد رئیس دانشگاه در امور بین‌الملل به گفتگو نشستند.

در این دیدار استوارت کمپبل، مدیر بخش سیاست‌های چندجانبه وزارت خارجه استرالیا با اشاره به اینکه این اولین حضورش در ایران است، فضای فکری و فرهنگی و دینی ایران را در همین تجربه چندروزه حضور در ایران مثبت و باز خواند و آن را کاملاً مغایر با اطلاعاتی دانست که پیش‌ازاین سفر و عمدتاً از طریق شبکه‌های خبری غربی درباره ایران دریافت کرده است.

وی در پاسخ دکتر مسجدجامعی درباره احساس خود از سفر به ایران، از غافلگیری مثبت خود در این سفر از فضای باز فکری و دینی در ایران گفت.

دکتر مسجدجامعی، سفیر سابق کشورمان در واتیکان نیز در این دیدار ضمن خوشامدگویی به این دو مقام استرالیایی با مروری بر ژئوپولتیک و تاریخ این کشور، استرالیا را کشوری در حال پیشرفت خواند که بخش عمده آن به خاطر برخورداری از جوان و نوین بودن ملت این کشور در تاریخ جهان است.

مشاور ارشد رئیس دانشگاه در امور بین‌الملل در این دیدار همچنین با معرفی تشیع و تاریخ آن در ایران میهمانان استرالیایی را با بخشی از تاریخ اجتماعی ایران آشناتر ساخت.

گفتنی است این سفر در پی دیداری کهیان بیگز سفیر استرالیا در ایران در روز چهارشنبه 6 اردیبهشت 96 با حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب داشت صورت گرفت تا زمینه‌های همکاری علمی و دانشگاهی دوجانبه بررسی و عملی گردد.


برچسب ها : دو مقام استرالیایی, استوارت کمپبل

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز