دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 

استقبال اساتید از نمایشگاه کتاب دانشگاه

 
تاریخ انتشار: 1396/04/14    

استقبال اساتید از نمایشگاه کتاب دانشگاه

نمایشگاه کتاب دانشگاه ادیان و مذاهب استقبال مطلوب بازدیدکنندگان ازجمله اساتید را در پی داشته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب، نمایشگاه کتاب دانشگاه ادیان و مذاهب با استقبال بازدیدکنندگان ازجمله اساتید همراه بوده است.

چند روزی است کتابخانه دانشگاه ادیان و مذاهب با برپایی نمایشگاهی کتاب‌های خریداری‌شده از سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران، چهل و هشتمین نمایشگاه کتاب قاهره و نیز کتاب‌های انگلیسی خریداری‌شده از ناشران معتبر دانشگاهی جهان مانند دانشگاه‌های کالیفرنیا، کلمبیا، ادینبورگ، جورجیا، وان ورلد، رومن، پال گریو، پنگوئن، پرینستون، ورسو و ییل، را به معرض نظر علاقه‌مندان گذاشته است؛ نمایشگاهی که استقبال بازدیدکنندگان ازجمله اساتید را در پی داشته است.

اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه ادیان و مذاهب روز چهارشنبه هفتم تیر به ساختمان شهید بهشتی رفتند و نمایشگاهی را که مدیریت کتابخانه از آثار تازه خریداری‌شده برگزار کرده، افتتاح کردند.

اما روزهای هفتم تا دهم تیرماه بازدید از این نمایشگاه به اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه ادیان و مذاهب اختصاص داشت. نظرات برخی از این اساتید را درباره این نمایشگاه می‌خوانیم:

 

دکتر مهدی فرمانیان:

دانشگاه ادیان و مذاهب کتاب‌های خریداری‌شده از نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، قاهره و کشورهای اروپایی را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است. دیروز و امروز به آنجا سرزدم و حدود چهار ساعتی در بین کتاب‌ها گشتم. بیش از دو هزار کتاب فارسی، عربی و انگلیسی اختصاصی ادیان و مذاهب برایم بسیار جالب بود. حداقل بیش از 50 کتاب درزمینهٔ تکفیر و سلفیت و داعش در زبان‌های مختلف دیدم و از 125 کتاب عکس گرفتم تا بعداً به مطالعه آنان بپردازم. به برخی از دوستان زنگ زدم تا بیایند و ببینند و از کتاب‌ها استفاده کنند. مسئولان گروه تلگرامی نهضت ضد تکفیر و کانال تکفیرشناسی آمدند و قرار شد در کانال و گروه کم‌کم کتاب‌ها را معرفی کنند. معاون فرهنگی و مسئول کتابخانه مجمع جهانی اهل‌بیت و مدیر سابق کتابخانه دارالاعلام هم آمده بودند و از نمایشگاه بازدید کردند. دوست داشتم همان‌جا بنشینم و همه کتاب‌های جالب را بخوانم.

 

دکتر حمیدرضا شریعتمداری:

وظیفه خود می‌دانم سپاسگزار زحمات دوستان عزیز باشم که قدر کتاب را می‌دانند و به‌رغم محدودیت‌ها و تنگناهای مالی از حسن ظن و اهتمام ریاست محترم دانشگاه ادیان به تقویت کتابخانه و نشر کتاب بهترین بهره‌برداری‌ها را کرده، باهمت و ذوق و مدیریت والایشان همواره در همه نمایشگاه‌های کتاب مفید در داخل و خارج از کشور حضور فعال پیدا می‌کنند و کتابخانه دانشگاه ادیان را سرزنده، سرافراز و به‌روز می‌کنند.

این توفیق را داشتم که همراه با ریاست محترم دانشگاه و هیئت‌رئیسه محترم دانشگاه از آخرین کتاب‌های خریداری‌شده بازدید کنم و ساعاتی بعد را به‌تنهایی در این بوستان علم مکتوب تفرجی داشته، آثار ارائه‌شده به زبان‌های مختلف را با دقت و حوصله ببینم. آثاری که عمدتاً مربوط به سال‌های اخیر است و در خصوص بخش انگلیسی آن هزینه‌ای سنگین و زحمات شبانه‌روزی صرف شده است. به‌ویژه ممنون اهتمام دوستان به خرید کتب فلسفی از سنت فلسفی اسلامی خودمان تا دیگر سنت‌های فلسفی قدیم و جدید دنیا هستم.

 

دکتر جاودان:

باآنکه پیش از امروز چند باری مرور بر آثار عرضه‌شده در این نمایشگاه داشتم،‌ امروز به‌تفصیل بیشتری کتاب‌ها را دیدم. تنوع موضوعات که عمدتاً حوزه ادیان و مذاهب و موضوع خانواده را دربر می‌گیرد و نیز موضوع فلسفه و فلسفه دین و آثار کلامی فوق‌العاده است. در بخش انگلیسی انصافاً آثار ارزشمندی تهیه‌شده است. با توجه به شرایط مالی و مضیقه‌های موجود تهیه چنین آثاری به یک رؤیا می‌ماند. واقعاً دقایق لذت بخشی است حضور در نمایشگاه کتاب و دیدن کتاب‌ها با این تنوع موضوعات.

 

دکتر باقر طالبی دارابی:

سپاس فراوان از زحمات مسئولان و مدیران و کارمندان کتابخانه تخصصی ادیان و مذاهب.

نگاهی گذرا به کتاب‌های تهیه‌شده برایم مشخص ساخت که همچنان دین و دین‌داری مسئله انسان معاصر مدرن است. عناوین کتاب‌ها هرکدام تم و موضوع جدیدی برای تحقیقات بیشتر به دست می‌دهند. نمایشگاه کتاب درواقع نوعی تور علمی در جغرافیایی ذهنی و موضوعی نویسندگان در قلمرو دین بوده است. از اینکه چنین تور ارزشمندی را بی‌تمنا و منت در اختیارم نهادید سپاسگزارم.

 

*گفتنی است بازدید عمومی از این نمایشگاه که در سالن شهید بهشتی دانشگاه ادیان و مذاهب برقرار است از ساعت 10 الی 15 و تا روز بیستم تیر ادامه خواهد داشت.

 نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز