دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
 
تاریخ انتشار: 1396/04/22    

تاريخ جشنواره اوبان يا مردگان در مناطق مختلف ژاپن متفاوت است اما در يکي از روزهاي ماه جولاي يا آگوست قرار مي‌گيرد و سه روز طول مي‌کشد.

بنابر باورهاي بوداييِ ژاپني‌ها، در اين زمان مردگان به زمين بازمي‌گردند تا طي دوره اوبان به خانواده خود بپيوندند، بنابراين اعضاي خانواده‌هاي بودايي طي مراسم ديني خاصي براي تجليل و بزرگ‌داشت مردگان جمع مي‌شوند. اين جشن با آتش‌بازي‌هاي کوچکي آغاز مي‌شود که بيرون از خانه به اجرا درمي‌آيد تا از ارواح نياکان تجليل شود. همچنين مراسمي براي احضار اجرا مي‌شود که در آن 33 بار زنگ گونگ نواخته و اسامي مردگان با صداي بلند خوانده مي‌شود. غذايي سنتي از سبزيجات و برنج و همچنين کيک و ميوه در جايگاهي به نام بودسودان (budsudan) براي ارواح قرار مي‌دهند، به گونه‌اي که گويي در جمع حاضر هستند. در روز پايانيِ اين جشن، آتش ديگري بيرون از منزل روشن مي‌شود تا ارواح را براي بازگشت به جهان مردگان هدايت کند. نقطه اوج جشنواره مردگان، بون اودوري (Bon-Odori) است که در آن ارواح مردگان تسلي مي‌يابند. طي اين رخداد، کل شهر با فانوس‌هاي کاغذي روشن مي‌شود و در پايان اين جشنواره فانوس‌ها را به نشانه عزيمت ارواح به دنياي مردگان در رودخانه يا دريا شناور مي‌کنند.


برچسب ها : جشن مردگان

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز