دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 

کتاب «جنبش‌های فکری و دینی در جهان اسلامی معاصر» منتشر می‌شود

 
تاریخ انتشار: 1396/03/17    

کتاب «جنبش‌های فکری و دینی در جهان اسلامی معاصر» منتشر می‌شود

مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب از انتشار کتاب «جنبش‌های فکری و دینی در جهان اسلامی معاصر» با زیر عنوان بنیان‌ها و سیر تحولات بیداری اسلامی به قلم محمدجواد صاحبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب، محمد روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به محتوای کتاب جنبش‌های فکری و دینی در جهان اسلامی معاصر با زیر عنوان بنیان‌ها و سیر تحولات بیداری اسلامی اظهار کرد: اصل این کتاب تاریخچه‌ای از جنبش‌های اسلامی به دست داده فصل اول کتاب دارای عنوان جنبش بیداری در عثمانی و ترکیه است. وی خاطرنشان کرد: فصل دیگر اثر جنبش بیداری و شبه‌قاره هند است که نویسنده در این فصل جنبش‌های فکری و دینی در شبه‌قاره هند را واکاوی می‌کند که جنبش‌های مهم ضد استعماری علمای هند، جنبش‌های مربوط به بریتانیا و دفاع از هند در برابر بریتانیا اشاره‌شده است.

مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب عنوان کرد: در فصل سوم جنبش بیداری در عربستان سعودی موردبحث قرارگرفته و در فصلی دیگر جنبش بیداری در مصر مطرح‌شده که در آن جنبش فکری و دینی در مصر را واکاوی می‌کند.

وی بابیان اینکه جنبش بیداری در سودان، جنبش بیداری در لیبی و جنبش بیداری از تونس از دیگر فصول این کتاب است گفت: فصل آخر این کتاب دارای عنوان جنبش اسلامی در مراکش است که به موضوعات مهمی درزمینهٔ جنبش‌های اسلامی اخیر در مراکش اشاره کامل دارد.

کتاب جنبش‌های فکری و دینی در جهان اسلامی معاصر با زیر عنوان بنیان‌ها و سیر تحولات بیداری اسلامی به قلم محمدجواد صاحبی به همت نشر ادیان وابسته به دانشگاه ادیان مذاهب به بازار نشر سپرده خواهد شد.

 


برچسب ها : کتاب, جنبش‌های فکری, جهان اسلامی معاصر

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز