دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
 
تاریخ انتشار: 1396/03/10    

روز جسم مسیح، بزرگ‌داشت عشاء ربانی (Eucharist) به عنوان جسم مسیح است. کاتولیک‌ها و دیگر مسیحیان این روز را جشن می‌گیرند تا حقیقت تبدل جوهری نان و شراب به جسم مسیح در آیین عشاء ربانی را اعلام کنند.

در برخی از کشورهای جهان، کلیساهای کاتولیک علاوه بر برگزاری آیین عشاء ربانی، حرکت‌های دسته‌جمعی صورت می‌دهند که در آنها افراد تکه‌های نازک نان تبرک شده را در خیابان‌ها در دست دارند که به عنوان بیانه‌ای عمومی تلقی می‌شود؛ مبنی بر این که قربانی مسیح برای رستگاری کل جهان بوده است. این عید در اواخر ماه می و اواسط ژوئن در اولین چهارشنبه پس از یک‌شنبه تثلیث (60 روز پس از عید پاک) برگزار می‌شود. برخی از کشورها این روز را در یک‌شنبه پس از یک‌شنبه تثلیث جشن می‌گیرند. لازم به ذکر است که مسیحیان پیش‌تر شام آخر را در پنجشنبه پیش از عید پاک (روز پیش از جمعه خوب) قرار می‌دادند. از آنجا که پنجشنبه پیش از عید پاک در ایام هفته مقدس قرار می‌گرفت، لازم دانسته شد تا جشنی جداگانه برای عشاء ربانی صورت گیرد تا بزرگ‌داشت این روز در ایام سوگواری واقع نشود.


برچسب ها : جسم مسیح

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز