دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 

پیام حجت الاسلام والمسلمین نواب در پی رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

 
تاریخ انتشار: 1395/10/20    

پیام حجت الاسلام والمسلمین نواب در پی رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در پی رحلت حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیامی در گرامی‌داشت ایشان صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب، حجت‌الاسلام والمسلمین نواب، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب،‌ در پی ارتحال حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بیانیه‌ای یاد و نام و راه یار امام و رهبری را گرامی داشت.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

دیروز و در عین ناباوری همه، خورشید وجود یکی از یاران وفادار و صدیق امام امت غروب کرد؛ هاشمی رفسنجانی مردی از تبار اخلاق، مروت، جوانمردی، فداکاری، ایستادگی و پایمردی بود. خورشید وجود فردی غروب کرد که شصت سال تمام مشغول نورافروزی، روشنگری و هدایت مردم به عقلانیت، اخلاق و اعتدال بود.

مردان بزرگ عمری به دارازی تاریخ دارند و آثار آنان تا ابدیت جاودان می‌ماند. هاشمی تحلیلی درست از دین و دنیا داشت و هیچ‌گاه به بیراهه نرفت.

او دانشگاه ادیان و مذاهب را به نیکی می‌شناخت و همیشه آن را می‌ستود و از آن تجلیل می‌کرد و همیشه تلاش داشت یک همکاری علمی با دانشگاه شروع کند.

هاشمی در کهن‌سالی هم‌فکری جوان داشت و وحدت مسلمین و گفتگوی ادیان از شالوده‌های اساسی فکر او بود. در عمر خدمت خود در مجلس و ریاست جمهوری خدمات ماندگاری به حوزه‌های علمیه کرد؛ برای روحانیت ارزشی ویژه قائل بود؛ به روحانیت خود افتخار می‌کرد؛ امام را همه‌چیز خود می‌دانست و تا آخرین لحظه به مقام معظم رهبری وفادار ماند؛ از ناملایمی‌ها نهراسید و شکیبایی خود را هیچ‌گاه از دست نداد.

 یاد و نام او گرامی باد!

سیدابوالحسن نواب

 1395/10/20نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *
کد امنیتی *

Captcha
دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز